Даница Грујичић: Наратив о “симулацији звучног топа” брука и срамота за ову земљу – Симптом

БЕОГРАД – Ово што ради део тужилаштва у нашој земљи је брука и срамота за Србију; да су студенти тобоже инсценирали, симулирали употребу звучног топа на протесту 15. марта граничи се са здравим разумом, то су ординарне глупости, оценила је бивша министарка здравља и председница покрета “Здраво друштво” Даница Грујичић, која је навела да наратив тим поводом креиран у медијима блиским власти представља својеврсно убризгавање лажи у јавни простор и нови допринос манипулацијама јавношћу.

Грујичић је за портал “Симптом” нагласила да је по том питању одвећ компромитован режим приступио дрском и безобзирном навођењу људи, пре свега својих гласача, на терен где покушава да обмањује, уместо да одговори на питања шта је изненада прекинуло тишину тог 15. марта, као и да скрене пажњу са важнијих, горућих тема које потресају овдашњу јавност.

“Верујем колегама које су прегледале људе после догађаја, не један него многе моје колеге су давале изјаве какви су били симптоми, какве су све проблеме људи имали. Ту је било деце, студената, старијих људи… Слушамо да су студенти измислили звучни топ, не знам шта бих рекла сем да је реч о невероватним глупостима. Нашим званичницима, челницима овог режима апсолутно ништа не верујем. Како изађу у јавност тако лажу, стога је и наратив о инсценацији и симулацији звучног топа чиста ‘спин-пропаганда’”, казала је Даница Грујичић.

Према њеним речима, настоји се скренути пажња са убистава (Сењак), са свих могућих афера овог режима и осталих непочинстава.

Она је нагласила да је помало неприметно у јавности прошло да министарка Дубравка Ђедовић Хандановић није пријавила Агенцији за спречавање корупције све што има од имовине, а то је, како каже, морала као јавна личност и руководилац једним ресором.

“Молим вас, како може после свега да буде министар? Та особа се одрекла српског држављанства и ви је као такву, само четири дана пошто је била грађанин Србије, стављате за министра?! Страшно. Ако си се једном одрекла држављанства, па зашто ниси остала тамо где си отишла и одакле си дошла? Зато што си се вратила по задатку, јел’? чијем задатку? какав ти је тај задатак? Ни мање ни више реч је о особи која се у енергетику разуме као отприлике ја у астрономију и постаје министар. За тај ресор је потребно екстремно стручно лице”, упозорава Грујичић.

На питање кад очекује изборе, одговорила је “више ништа не очекујем”, јер, додаје, “Вучић само (вешто) манипулише и одлаже их”.

“Мислим да ће пре Експа 2027. тешко бити одржани избори, али свакако се треба спремати. Студенти су једина снага која нешто може урадити, а сви ми остали бисмо морали да их подржимо. Наравно под условом да листа буде претежно патриотски оријентисана тј. избалансирана. За људе који би Сребреницу назвали геноцидом, за оне који би вукли само у смеру НАТО-а а не и ка БРИКС-у, лично не бих могла да гласам. Већина студената јесу патриоте, колико ће се одржати, бити чврсти и јединствени видећемо. Позивам их да остану јединствени”, закључила је Даница Грујичић.

Извор: Симптом/М. М.