Посебно одељење за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду тражило је од Скупштине Србије одобрење за покретање кривичног поступка против посланице Српске напредне странке Драгане Арсић. Како сазнаје Нова.рс, тај захтев је послат у јулу прошле године, али из Скупштине није стигао никакав одговор. Истовремено, посланица Драгана Арсић се позива на посланички имунитет.

Након најаве председника Србије Александра Вучића да ће бити спроведена никад снажнија акција борбе против корупције и бројних хапшења која су уследила, дешава се да се посланица СНС Драгана Арсић сумњичи за корупцију, али се од истраге заклања иза посланичког имунитета.

Посебно одељење за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду послало је 30. јануара ове године допис председници Скупштине Србије Ани Брнабић, у коме се наводи следеће:

Драгана Арсић Фото:парламент.гов.рс

“Дана 15.7.2024. године поднели смо Захтев за давање одобрења за покретање кривичног поступка против Драгане Арсић, народног посланика Народне скупштине Републике Србије на изборима одржаним 17. и 30. децембра 2023 године и 2. јануара 2024. године, о чему је издато уверење Републичке изборне комисије од 22.1. 2024”, пише у допису Вишег јавног тужилаштва у који је Нова.рс имала увид.

Даље се наводи:

“Како до данас, ни након ургенције од 16.10.2024. године коју сте уредно запримили дана 23.10. 2024. године, нисмо добили ваш одговор, поново ургирамо да поступите по нашем захтеву, те донесете одлуку сходно члану 38 став 3 Закона о Народној скупштини, који прописује да народни посланик који се позвао на имунитет не може бити притворен, нити се против њега може водити кривични или други поступак, у коме се може изрећи казна затвора без одобрења Народне Скупштине, те члана 252 став 2 Пословника Народне скупштине који прописује да захтев за одобрење за одређивање притвора или другог поступка у коме се може изрећи казна затвора надлежни орган подноси председнику Народне скупштине, који га упућује Одбору за административно-буџетска и мандатно-имунитетска питања, имајући у виду време извршења кривичног дела, те опасност од наступања застарелости”.