Док власт не успева да заустави тренд раста незадовољства и неповерења које грађани Србије осећају према њој, подршка протестима и студентима и после пет месеци остаје висока (59 одсто) – показују налази Цртиног истраживања јавног мњења.
Скоро сваким аспектом рада власти незадовољна је барем половина пунолетне популације; 51 одсто је незадовољно укупним резултатима власти, 61 одсто борбом против корупције, а најмање лоших оцена (48 одсто) односи се на област социјалне заштите и деловање центара за социјални рад.
Учинак Александра Вучића на председничкој функцији негативно оцењује свака друга особа. Просечна („школска“) оцена коју су му грађани дали је 2,6. На питање коме више верују – председнику државе или студентима, сваки други грађанин поверење даје студентима, а сваки трећи Александру Вучићу.

Из ЦРТЕ напомињу да је истраживање спроведено од 3. до 16. априла, дакле у јеку „офанзиве“ којом је власт покушала показати да снагом одолева студентским и грађанским протестима (митинг подршке власти одржан је 12. априла у Београду).
Упркос наративима власти и провладиних медија да су за лошу економску ситуацију криви студенти, грађани већински (54 одсто) сматрају да је за то одговорна власт. Прича о „обојеној револуцији“ кредибилна је за мало више од четвртине Србије (28 одсто), док 61 одсто грађана сматра да су протести изазвани бесом због губитка 16 живота услед корупције и немара. Истовремено, грађанима је јасно (54 одсто) да захтеви студената нису испуњени.

Јача свест у друштву о важности грађанског ангажовања, а могућност да допринесу променама у земљи грађани пре свега виде у изласку на изборе. Излаз из кризе већина види или у ванредним парламентарним изборима (32 одсто) или нестраначкој експертској влади, која би у ограниченом мандату спровела кључне реформе (29 одсто).
Насупрот томе, грађани (56 одсто) не гаје наду да ће нова влада решити најважније проблеме у земљи. Корупцију највећим теретом сматра 29 одсто грађана, а потом актуелне протесте(22 одсто) и власт Александра Вучића и СНС (18 одсто).