Хапшење директора Републичког завода за заштиту споменика културе Горана Васића који се сумњичи да је фалсификовао важан документ о Генералштабу отворило је многа питања, али и подсетио на то како под окриљем власти Српске напредне странке у ланцу одговорности увек “страдају ситни играчи”.
Тужилаштво за организовани криминал терети Горана Васића да је као вршилац дужности директора Републичког завода за заштиту споменика културе фалсификовао Предлог за доношење одлуке о престанку својства културног добра, а управо на основу тог фалсификата Влада Србије је укинула својство културног добра комплексу зграда Генералштаба у Улици кнеза Милоша. Тај потез је био неопходан да би се компанији повезаној са зетом америчког председника Доналда Трампа дозволила градња на том простору.
Хапшење Васића у делу јавности перципирано је као освета председника Србије Александра Вучића америчком колеги Трампу због краха „дипломатске мисије“ и немогућности да Вучић присуствује донатор ској вечери на Флориди.

То што је Васић сада иза решетака готово је извесно само још један од примера како власт олако „пушта низ воду“ оне који учествују у пословима који режиму иду на руку.
Подсећања ради, бивша в.д.директорка Инфраструктура Железнице Србије Јелена Танасковић која је ухапшена у случају „надстрешница“, у исказу у Тужилаштву сву одговорност за реконструкцију Железничке станице у Новом Саду пребацила је на министра Горана Весића, уз тврдње да је Весић инсистирао да он води све послове око пројекта.
Горан Весић се данас након кратког притвора налази на слободи. Јелена Танасковић и помоћница Горана Весића Амита Димоски налазе се у кућном притвору.
Ту „срећу“ није имало још 10 окривељних којима је продужен притвор.
То су Небојша Шурлан, Слободан Наумовић, Љиљана Милић Марковић, Марина Гавриловић, Дејан Тодоровић, Милан Јелкић, Зорица Славковић Марјановић, Душан Јанковић, Милан Спремић и Јасна Стојиљковић Милић.
Текст: Нова.рс