Звездана Терзића, директора ФК Црвена звезда и његове пословне партнере месечни закуп пословног простора за пет њихових фирми на стадиону Маракана кошта свега 320 евра. То произлази из података које је Радару ес-ем-ес поруком проследио Марко Петровић, оперативни директор Звезде и Терзићев ортак у пословима са струјом. То потврђује и копија уговора Звезде са фирмом Озон рецyцлинг, једином од пет Терзићевих новооснованих предузећа у којој Петровић није сувласник. Тај уговор потписали су председник Управног одбора ФК Црвена звезда Светозар Мијаиловић и Терзићев син Никша, директор у свим фирмама које је основао његов отац.

Саговорници Радара, пак, тврде да су челни људи Звезде по закону морали да пријаве послове и радње у којима имају лични интерес, а један од њих истиче да у овом случају постоји најотворенија сумња на корупцију и трговину утицајем.

Осим што води ФК Црвена звезда, Терзић се у последњих неколико месеци активирао и у приватном бизнису. Радар је у прошлом броју објавио да је заједно са сином Никшом, Марком Петровићем, оперативним директором Звезде и Момчилом Петровићем, 12. и 13. септембра основао четири фирме. Румасол Један, Румасол Два, Румасол Три и Румасол Четири за производњу електричне енергије. Уз то, у јулу је преузео и компанију за рециклажу Озон Рецyцлинг. У свих пет директор је његов син, Никша Терзић, бивши радник БИА и све су регистроване на истој адреси, у Љутице Богдана 1а, где се налази стадион „Рајко Митић“, у власништву ФК Црвена звезда.

ФОТО: Фонет

Марко Петровић: „Нема ту сукоба интереса, све је транспарентно“

Мада је прошло две недеље откако смо га позвали, Терзић сениор није желео да нам каже на који начин је регулисао свој приватни бизнис са Звездом, у којој је практично само запослен. С друге стране, Марко Петровић, један од сувласника четири фирме које је основао са Терзићима, а у којима има и највећи удео од 40 одсто, иступио је као оперативни директор ФК Црвена звезда и реаговао на текст од прошле недеље.

„Нема ту сукоба интереса“, рекао је у кратком телефонском разговору, а потом у ес-ем-ес поруци написао да Фудбалски клуб и Спортско друштво Црвена звезда део прихода остварују од закупа свог пословног простора „под тржишним условима на потпуно транспарентан начин“. Он даље наводи да се на адреси Љутице Богдана 1а у закупу налази укупно 29 различитих компанија, које изнајмљују пословни простор од Фудбалског клуба и Спортског друштва.

„Сви подаци о закупу ових компанија су јавни и за све компаније су исти услови закупа. Обавештавамо, такође, јавност да имамо још један мањи део слободног пословног простора те овим путем позивамо све заинтересоване компаније или физичка лица да се јаве“, написао је Петровић, наводећи да нам за сва додатна питања или појашњења стоји на располагању.

ФОТОГРАФИЈЕ: РТС Принтскрин

На питање колико плаћају закуп пословног простора, Петровић је поруком одговорио да је цена 13 евра по квадратном метру, плус ПДВ, увећано за комуналне трошкове и трошкове паркинга. „Површина пословног простора на који се ви позивате у вашем тексту износи 20,5 квадрата“, прецизирао је Петровић.

На основу података које је редакцији Радара доставио, може се закључити да закуп на Звездином стадиону плаћају 266,5 евра, без ПДВ-а, а са порезом цена износи око 318 евра или мање од 64 евра по фирми. Ту рачуницу потврђује и уговор који је са Никшом Терзићем, директором фирме Озон Рецyклинг, потписао председник УО клуба Светозар Мијаиловић, а Радару га је доставила Маја Кужет, руководилац за правне и административне послове ФК Црвена звезда. У њему се ни речју не помињу четири заједничке фирме Терзића и Петровића, регистроване на истој адреси.

Ситуација у којој Терзић и Петровић уговарају послове практично сами са собом, и као представници Звезде, али и приватних фирми које су закупци, указује у најмању руку на могући сукоб интереса.

Текст: Радар.рс