Некадашњем потпредседнику Владе Војводине Горану Јећићу одређено је полицијско задржавање до 48 сати и он је осумњичен за напад на службено лице. Јешић је негирао оптужбе у изјави коју је дао полицији, казали су новинарима његови браниоци.

Јешић је у изјави коју је дао у полицији навео да се у уторак увече током грађанског протеста у Новом Саду ни у једном моменту није могло видети да привођење обављају полицајци јер се нису идентификовани.

Он је објаснио да је стао у одбрану младића који је тражио помоћ јер су људи који су га приводили „изгледали идентично као и хулигани који су демолирали Градску кућу“.

ФОТОГРАФИЈЕ: Принтскрин Н1

„Приводили су га људи који су сакрили своја лица, којима су се само очи виделе. Нису се идентификовали ни на инсистирање новинара. Наступио сам као грађанин који је хтео да одбрани момка од хулигана. Оног момента када су се полицајци легитимисали, престао сам. Када су ме прислонили на ограду цркве, питао сам – ко сте представите се“, пренели су браниоци Јешићеве речи.

Додали су да се Јешић налази у полицијској станици у Беочину, месту удаљеном 20 километара од Новог Сада.

Полицијско задржавање до 48 сати одређено је и Миши Бачулову, одборнику Групе грађана „Буди херој“, који је такође приведен после протеста у Новом Саду.

„У конкретном случају, Миши је синоћ одређено полицијско задржавање до 48 сати и он ће уз кривичну пријаву бити спроведен надлежном државном тужиоцу, колико већ у току данашњег, а вероватно у току сутрашњег дана, јер се очекује писање кривичне пријаве и достављање прилога уз њу. То би значило да ће након тога Миши бити омогућено да се изјасни на наводе кривичне пријаве, чију садржину у овом тренутку не знамо. Знамо да ће бити поднета због тзв. кривичног дела изазивање опште опасности, јер је наводно испуштањем те текућине угрожено здравље и безбедност већег броја грађана у Новом Саду“, навео је адвокат Бачулова, Милан Алановић.