Дисциплинска и етичка комисија Фудбалског савеза Србије казнила је Александра Важића и Дарка Тешовића, председника и тренера РФК Н. С 1921, са по две године обављања функција у фудбалу.
Одлука је донета јутрос и казне теку од данас.
Кажњени имају право жалбе другостепеном органу у систему Фудбалског савеза Србије. Жалба, међутим, не одлаже извршење одлуке Дисциплинске и етичке комисије.
Првостепени орган, на чијем челу се налази Иван Николић, у сложеном предмету после утакмице Прве лиге, Младост ГАТ – РФК Н. С 1921 од 26. маја, поступајући по Дисциплинском правилнику ФСС, изрекао је максималне казне председнику и тренеру клуба из Новог Сада.
Како је утврђено, на основу изјава сведока, у писаној форми и током саслушања, дешавања у свлачионици јасна су потврда учешћа у нерегуларности. Осморица фудбалера гостујућег РФК Н. С 1921 потврдила су у писаној форми и током саслушања да се у полувремену утакмице на ГАТ арени догодио – покушај намештања.
У иницијалном поступку, официр за интегритет ФСС Богдан Ђурђевић, саслушао је Александра Важића, Дарка Тешовића и фудбалера Зорана Ракића. После пријаве и покретања поступка случајем се детаљно бавила Дисциплинска и етичка комисија. У својству сведока саслужана су седморица фудбалера – потврђујући аутентичност видео-записа, и наводе саиграча Зорана Ракића.
Током поступка, тренер Тешовић оспорио је снимак из свлачионице, али и изјаве тадашњих фудбалера његовог тима. Шеф струке новосадског клуба достављао је три пута писане изјаве комисији, прво је саслушан и од официра за интегритет.
У образложењу одлуке, комисија је нагласила да аудио снимак није ни коришћен као доказни материјал.
Оцењујући да су изјаве пријављених, Тешовића и Важића, контрадикторне, првостепени орган оспорио је истинитост појединих навода одбране.
Једини олакшавајући околност, тренер и председник клуба из Новог Сада, имали су у податку да се раније нису налазили на дневном реду Дисциплинске и етичке комисије ФСС. Зато је одређена казна нижа по врсти и максимална прописана за прекршај.
Незадовољнима остаје могућност жалбе.
ФОТОГРАФИЈЕ: К1 YоуТубе Принтскрин