Кад се навијачи окупе на утакмицама Ајнтрахта из Франкфурта ломиће језик на презимениа каква су Мармуш, Екитике или Онгуене, али само пола сата даље – и десет лига ниже – таквих проблема ни на видику. Јер ДЈК Флорсхајм би комотно на терен могао да изведе једанаесторку у којој би на дресовима свих писало – Куртановић.
Није шала, у градићу од неких 20.000 становника чак 15 фудбалера са истим презименом, а први међу једнакима – Харис Куртановић. Када клуб који се такмичи у најнижем рангу такмичења у Немачкој није могао да оформи екипу, Куртановић се понудио као спасилац. С једноставним решењем за вечити проблем аматерских клубова – посвећеношћу.
“Запитао сам се којим играчима највише верујем? И схватио да су то моја браћа и рођаци”, рекао је Харис Куртановић за локални Хесеншау.
Он је тренер и играч, а сви Куртановићи су пореклом из Србије, из Санџака наравно. Кенан и Семир су му браћа. Остали ближи или даљи рођаци. И сви су рођени у Немачкој. Последњи који се тамо одселио још пре 30 година, Харисов ујак. И он је наравно сада у клубу.
Истина, не могу сви увек у стартну поставу. Али…
“Најмање шесторица нас увек игра”, смеје се Харис, коме је припала и незахвална улога да пред сваки меч одређује ко од рођака неће на терен.
“Али нико се не љути”, додаје он на сајту Фуссбалл.де.
А, како се ривали сналазе?
“Некад причамо на југословенском, па нас ништа не разумеју”, каже Барик Куртановић, док Харис открива још једну анегдоту.
Наиме, многи су противицни мислили да је Куртановић само име спонзора.
“Схватили су тек кад су видели да имамо и друга имена на дресовима”.
Додуше, имају у тиму и двојицу Куртановића који новцем својих компанија помажу клуб финансијски. И ДЈК Флорсхајм је јесењу полусезону завршио на другом месту, само два бода иза лидера, па се у породици Куртановић надају да би од лета могли и у ранг више.
ТЕКСТ: Моззартспорт