“Nezvanično saznanje” tabloida da bi predsednik Srbije “mogao da podnese ostavku” proizvelo je reakcije funkcionera Srpske napredne stranke, koji Vučića na društvenim mrežama podržavaju. Međutim, ne u nameri da podnese ostavku, već da nastavi da “nas vodi u sigurnu budućnost”. Već viđen, oproban recept poslednjih 12 i po godina, koji skreće pažnju sa stvarnih problema.
Tabloid Infomer 18. decembra objavio je na svom sajtu da saznaje sledeće: „Vučiću sve dozlogrdilo – predsednik uskoro podnosi ostavku?!“
„Šef države, Aleksandar Vučić, iako to niko od njega ne traži, čak ni malobrojni studenti koji pod uticajem zapadnih službi pokušavaju da ruše Srbiju, mogao bi da podnese ostavku i napusti dužnost predsednika Srbije. Kako saznajemo, to bi moglo da se dogodi u naredna tri meseca, pri čemu bismo, umesto rekonstrukcije Vlade, imali izbore na svim nivoima. Sasvim je moguće da Vučić ne bi uzeo učešća ni na parlamentarnim izborima“, preneo je Informer.
Igor Avžner, marketinški stručnjak, smatra za N1 da je Informer, kao partijsko glasilo SNS, samo objavio ono što je neko na Andrićevom vencu „lukavo smislio“.
„Ciljna grupa kojoj se obraća sigurno nisu građani Srbije, koji u velikoj većini ne podržavaju ovakav sistem vladavine lažima, torturom i nasiljem. Ciljna grupa su oni za koje niko na tim potencijalnim izborima ne bi nikada ni glasao, kao što nije ni na prethodnim izborima. Glasali su za ‘šefa’, kako ga naziva partijsko glasilo“.
Fakulteti širom Srbije su u blokadama. Studentisu odlučni da dok se ne ispune svi njihovi zahtevi od borbe ne odustaju. Protekle nedelje svedočili smo da su im u toj borbi saborci postali i srednjoškolci. Svakodnevno na više lokacija u zemlji organizuju se petnaestominutne blokade saobraćaja kako bi se odala pošta stradalima kada se obrušila nadstrešnica u Novom Sadu i usmrtila 15 ljudi. Studenti i građani koji su na ulicama izražavali protest bili su meta fizičkih i verbalnih napada, a funkcioneri na vlasti su pokušavali da ih diskredituju.
„‘Spontana podrška’ već je viđena sa „vukovima“… Ali mi se čini da dva puta ista voda ne protiče Savom. Niti Dunavom. Preplašenost za sopstvene interese, koji da se razumemo nisu „sitni“, naprotiv, kao i eventualnu mogućnost da svoje karijere nastave na budžetu, ali u malo slabijem komforu i jednoobraznom odećom, većinu iz ove klike čini nervoznom i spremnom za razne poteze. I na Nojevoj barci nije bilo mesta za sve. Samo za odabrane. Nojevi, koji ne vide u kom pravcu je ovo nezaustavljivo krenulo, svakako neće proći kako očekuju. Pored vukova i nojeva, najveća opasnost im svakako preti od selica, preletača, prevrtača. Ali realno, još je rano za to. Za mnoge druge stvari je kasno“, smatra Avžner.
On dodaje da pominjanje hibridnog rata, koji ne postoji, od strane vođa hibridnog društva, zvanično tako okarakterisanog prema najuticajnijim i najrelevantnijim svetskim institucijama, deluje tragikomično.
„Zastava EXPO-a, penzije, krediti, pa tobožnje ispunjavanje zahteva… Redosled više nije red mesa, red slanine, već malo slanine (za studente), a mnogo mesa za biračko telo, koje i tako neće doživeti otplatu kredita pod nepovoljnim uslovima na kojima ekonomski ova vlast bazira svoj opstanak već godinama. Skretanje pažnje sa studenata je nemoguće. Oni imaju prijatelje, rodbinu, familije. Partijska glasila, elektronska, štampana i botovi, ne mogu da istinu dovoljno „zatrpaju“. Zato je i panika tu. Kanali komunikacije su promenjeni, a kanali u koje se vlast uvalila su preduboki, da bi iz njih mogla da se tek tako izvuče bez ogromnih posledica.“
Pa, dobro, predsedniče, ako vam je teško i ide vam se, uradite onda to što je brže moguće!
FOTO: Fonet/Milica Vučković