Ružić: Nije mi mesto na mitingu SNS u Beogradu

Potpredsednik Socijalističke partije Srbije Branko Ružić ocenio je danas da zbog stanja u srpskom društvu njemu, kao ni, kako je naveo, većini „pravdoljubivih građana Srbije“, nije mesto na mitingu Srpske napredne stranke (SNS) koji je zakazan za 27. jun u Beogradu.

Ružić je naveo više faktora koje smatra važnim za funkcionisanje društva u Srbiji, među kojima su vladavina prava, nezavisnost institucija bez političkog uticaja i pritisaka na sudije i tužioce, nulta tolerancija na korupciju, puna transparentnost javnih nabavki i trošenja budžetskih sredstava, efikasna borba protiv organizovanog kriminala, medijske slobode i uređeni i fer izborni uslovi.

On je kao važne naveo i dekoncentraciju političke moći, donošenje ključnih odluka koje, kako je rekao, ne bi bilo centralizovano oko predsednika države, slobodu okupljanja i izražavanja političkog stava, postupanje policije u skladu sa pravilima službe, dijalog i uzajamno uvažavanje političkih protivnika, kao i izostanak, kako je naveo, javnih istupa ponižavanja političkih oponenata.

Foto: mojnovisad/Aleksandar Jovanović

Ukoliko bi sve to postojalo u Srbiji, u tom slučaju rekao bih da postoji ta nit državotvornosti i ja bih pozvao članove, simpatizere i birače SPS da se odazovu pozivu Ivice Dačića i učestvuju na mitingu u Beogradu – rekao je Ružić.

On je, međutim, ocenio da je stanje u srpskom društvu, kako je naveo, suprotno navedenim vrednosnim i činjeničnim kriterijumima i da mu, kao i većini građana koji tako razmišljaju, nije mesto na tom skupu.

Tako da meni, a i velikoj većini pravdoljubivih građana Srbije, tamo svakako nije mesto – poručio je Ružić.

Izvor: FoNet