Ружић: Није ми место на митингу СНС у Београду

Потпредседник Социјалистичке партије Србије Бранко Ружић оценио је данас да због стања у српском друштву њему, као ни, како је навео, већини „правдољубивих грађана Србије“, није место на митингу Српске напредне странке (СНС) који је заказан за 27. јун у Београду.

Ружић је навео више фактора које сматра важним за функционисање друштва у Србији, међу којима су владавина права, независност институција без политичког утицаја и притисака на судије и тужиоце, нулта толеранција на корупцију, пуна транспарентност јавних набавки и трошења буџетских средстава, ефикасна борба против организованог криминала, медијске слободе и уређени и фер изборни услови.

Он је као важне навео и деконцентрацију политичке моћи, доношење кључних одлука које, како је рекао, не би било централизовано око председника државе, слободу окупљања и изражавања политичког става, поступање полиције у складу са правилима службе, дијалог и узајамно уважавање политичких противника, као и изостанак, како је навео, јавних иступа понижавања политичких опонената.

Фото: мојновисад/Александар Јовановић

Уколико би све то постојало у Србији, у том случају рекао бих да постоји та нит државотворности и ја бих позвао чланове, симпатизере и бираче СПС да се одазову позиву Ивице Дачића и учествују на митингу у Београду – рекао је Ружић.

Он је, међутим, оценио да је стање у српском друштву, како је навео, супротно наведеним вредносним и чињеничним критеријумима и да му, као и већини грађана који тако размишљају, није место на том скупу.

Тако да мени, а и великој већини правдољубивих грађана Србије, тамо свакако није место – поручио је Ружић.

Извор: ФоНет