Када би у нашем законодавству постојала казна за вређање здравог разума Александар Вучић би добио пет доживотних робија. Оно шта он ради и говори одавно је превршило сваку меру. На то сам више пута благовремено јавно указивао. Сада су ствари отишле предалеко да се с разлогом питамо, да ли је све видљивија поремећеност у понашању председника Ћациленда постала заразна. Толико, да део народа прихвата Вучићеве лажи здраво за готово, одбијаћи да сагледа сву погубност која из тога свега произлази.
Последња у низу потпуно невероватних лудости је организована кампања власти која покушава делу јавности да докаже, после више од годину и по дана, како није било употребе звучног топа и да је у питању симулација студената, осмишљена да се изазове грађански рат и убије Вучић и његова породица. Свакојаке лажи су Вучић и екипа досад употребљавали како би одбранили себе и сопствену власт, али овога пута су забраздили дубоко у нешто што и сами знају да није истина. Тврдити да је више хиљада људи инструисано и увежбано од стране студената да падају и беже од удара звучног топа који није по њима употребљен је више него морбидно. Како је могуће да толики број људи, који се пре тога није никад срео, изводи масовну сцену ризикујући да озбиљно буду повређени. Они који су после тог звучног удара, за који власт тврди да је измишљен, потражили помоћ лекара, сад се оптужују да су део некакве завере, заједно са медицинским особљем које им је указало помоћ и дало адекватно уверење. Уколико у свету филмске индустрије пажљиво буду пратили шта прича Вучићева власт о вештини студентске симулације у управљању масама, уследиће им позив из Холивуда. Јер, чак ни тамо неко тако нешто није успео да изведе и то без икакве припреме, онако спонтано, без договореног знака, у потпуној тишини.

Уколико постоји иједан нормалан човек који би могао прихватити сулуду и у циљу додворавања Вучићу лансирану тезу власти, поставља се питање ко је управљао дрвећем, које се исто тако, као и људи, у истом ритму повијало од удара нечега што није употребљено. Тужилаштво које спроводи истрагу по инструкцијама Вучића и његове камариле, морало би да процесуира одговорне у градском зеленилу и утврди шта је у питању. Ако су за симулацију удара ваздушног топа студенти заслужили позив из Холивуда, за специјалну дресуру дрвећа које је огромном већином подржало њихов бунт, позив из Пентагона је нешто што би било сасвим очекивано. Никоме није још пошло за руком да на тако јединствен начин споји истовремену реакцију људи и природе на неприродни звук који је имао задатак да их истраумира, толико, да на крају испадне да су све измислили.
Да је ваздушни топ употребљен јавно су тврдили Вучићеви верни сарадници Владимир Ђукановић, Драган Вучићевић и Чедомир Јовановић. Прва двојица нису крила радост због те употребе јавно хвалећи Вучића што је одобрио да се пуца на народ током помена. И то онако мучки, с леђа. Њих до сада нико није саслушао.
Свакоме ко се тада нашао на улицама Београда јасно је да није реч ни о каквој симулацији, нити представи, већ о спремности власти да се најбруталније обрачуна са неистомишљеницима. Покушај да се студенти и они који их подржавају прогласе за терористе, како им би се онемогућило да учествују и победе на изборима је толико јадна, да тако нешто могу да смисле само озбиљно поремећени људи чији је циљ да трајно угрозе будућност Србије.
Није тајна да је са употребом звучног топа или нечега сличног томе, Александар Вучић кренуо у спровођење масовног Србија сафарија, где ће се на удару наћи (сви смо сведоци тога), свако ко не прихвата оно што је он смислио у својој глави. Ако већ за Сарајево сафари нема довољно доказа, за ово има, итекако. Скупови подршке које организује са плаћеном публиком, уз печење и роботе, са некаквом анкетом спакованом на гласачки листић, као део плана за Србију “да заједно градимо будућност”, неће му помоћи, већ ће по ко зна који пут показати колико су неспособни и бахати. Са њима и њиховим преварантским и суманутим плановима једино пропаст је загарантована, па ко воли нек следи Информер Вучића.
За време Нато бомбардовања је Дечане већ заменио паркинг местом на Новом Београду, а Грачаницу намештајем, да би сад све то заокружио претварајући Газиместан у Ћациленд. Превише је тога лошег урадио таргетирајући и доводећи у опасност бројне људе, издао и опљачкао Србију као нико пре, да би се после свега, тек тако, некажњено извукао. Мисао се једноставно не може ухапсити, као што се слободни људи не могу контролисати, нити се истина може забетонирати, ма колико се трудили Вучић и његова булумента да докажу супротно.
Видовита Зорка му је наводно прорекла да ће владати доживотно, само што му није рекла да се та земља неће звати Србија већ Забела.
Народ се пита. Ако не прогледамо на Видовдан, не знам кад ћемо. Студенти побеђују.
Срђан Шкоро
