Игор Ивановић: Интелектуалци који стоје уз власт стоје уз Брисел

Опасна је заблуда да чланови интелектуалне заједнице и јавне личности које бране власт уједно не стоје уз Брисел и Европску унију, оценио је Игор Ивановић, српски публициста и политички аналитичар, наводећи да је то једно те исто, а разлике, како каже, постоје само у нијансама.

Ивановић је навео да је власт потпуно стопљена са политикама Брисела и интересом западног дела међународне заједнице, те да је то разлог што се у извесном смислу на унутрашњополитичком плану толеришу свакојака непочинства, изборне махинације и преваре и деградација основа демократског политичког поретка.

“Власт и Вучић се договарају са Бриселом, а Запад их критикује само онда када је то белодано, очигледно, када се нема куд више, али се заправо с њим договарају око свега, па и око признавања резултата лажних, тј. у једној мери покрадених избора. Између изборних циклуса у земљи Вучић Западу даје озбиљна обећања која су наравно на нашу штету. Некад је то Рио Тинто, некад нешто друго. Тако то функционише”, истакао је Ивановић.

Оценивши да је политика према Косову и Метохији које је, како каже, од стране актуелне власти изручено Албанцима, нешто најсрамније за период напредњачке владавине, Ивановић је упитао да ли је могуће да су шира јавност, опозиција, као и други друштвени фактори, потпуно неми на проблеме сународника на Космету, међу којима је издвојио најновији проблем са тзв. пријавама за наводне ратне злочине.

“Нашим борцима, јунацима са КиМ, долазе позивнице Поште Србије да се јаве као осумњичени за ратне злочине у канцеларију тзв. тужиоца тзв. Косова. Нашим херојима стижу позивнице усред Београда и нико на то не реагује. Те податке о њима дала је нико други до наша власт, тј. врх наше власти. То је срамно. Уместо да се на томе нападне режим, ‘про-НАТО опозиција’ га напада по другим, далеко мање важним питањима. Они (опозиција) су и довели до једне нискости у јавном простору.”

За Ивановића је потпуно погубно и, како је рекао, потцењивање противника, у овом случају СНС-а и Александра Вучића, од стране опозиције, које се рефлектује и у тзв. изборној тематици, повезаној са махинацијама и нечасним радњама власти.

“Велика заблуда прозападне опозиције, на моменте у хистерији с тим у вези, јесте да су напредњаци и Вучић глупи. Ако су глупи а над вама владају 14 година, онда сте ви идиоти. Када је реч о изборним преварама и махинацијама, они нису глупи чим то раде и чим им полази за руком па добијају изборе. Никада немојте потцењивати противника”, навео је Ивановић.

Он је констатовао и да је медијска слика Србије катастрофална, да су готово све телевизије само “електронски пропагандни центри власти и једне странке”, те да ми “медије немамо”.

“Немамо медије. Нема скоро никакве могућности за другачије мишљење”, закључио је Игор Ивановић.

Симптом