Александар Оленик: По промени власти, мислим да ће Вучић прво одговарати за сонично оружје

Ниједан поступак за звучно оружје употребљено против мирних грађана на протесту 15. марта 2025. неће бити окончан док се не “ослободи” Више јавно тужилаштво (ВЈТ), а оно неће бити ослобођено док се не ослободи Србија, тј. док не буде смењен режим Александра Вучића, истиче адвокат и потпредседник Лиге социјалдемократа Војводине Александар Оленик.

Оленик је нагласио да ће, када то буде случај, у једном поступку пред Тужилаштвом за организовани криминал бити утврђена детаљна и пуна истина о употреби звучног оружја које је изненада прекинуло петнаестоминутну тишину у централној београдској Улици краља Милана, када су од силине удара људи почели панично да се разилазе у страну.

“Мислим да ће Вучић управо прво одговарати пред судом за употребу звучног оружја 15. марта прошле године у Београду”, навео је Оленик.
Он је јуче био на разговору у Управи криминалистичке полиције (УКП) због података које је у јавност износио о употреби звучног топа. Осим адвоката, на саслушању у МУП-у били су и војни аналитичар Александар Радић, главни уредник агенције Бета Војкан Костић, главни уредник портала “Србин инфо” Дејан Петар Златановић, као и еко-активиста Бојан Симишић.

Подсетимо, Тужилаштво је најавило да се очекују и друга саслушања лица која се доводе у везу са ширењем тврдњи о овом случају, након ранијег саопштења у коме се тражи од УКП-а да провери информације о планирању “симулације употребе звучног топа” на протесту 15. марта 2025. године на београдском тргу Славија.

“ВЈТ је продужена рука режима. (Ненад) Стефановић и (Миодраг) Марковић који га предводе поготово, а жртве догађаја 15. марта покушавају се прогласити за окривљене. Страх режима од студената је велики, отуда цела ова суманута прича од пре неколико дана, и кроз поступке и привођења оних који су говорили о употреби звучног топа, Тужилаштво покушава студенте повезати са некаквим ‘тероризмом’, ‘симулацијама употребе’ звучног оружја итд. Студентског покрета се режим с правом највише боји јер је у питању велика, тј. једина снага која га може променити на изборима”, наводи адвокат Оленик.

Према његовим речима, растакање институција је друго име ове власти и Александра Вучића, а сваки дан сведочимо негативним примерима злоупотребе полиције, тужилаштва, медија…

“Сведочили смо по први пут да се РТС пре неки дан, као јавни сервис свих грађана, на пропагандистички начин, надмашивши и Информер и опскурне таблоиде, укључио у ову тему. РТС плаћамо сви, то је срамно”, каже Александар Оленик.

Симптом