Mnogo je uloženo u infrastrukturu na srpskim stadionima, uglavnom se tu radilo o renoviranju terena, ali na neki stadionima i dalje su uslovi ispod svakog minimuma.
Nekoliko stadiona u Srbiji dobilo je nove travnate podloge, zbog toga su brojni klubovi na startu šampionata kao domaćini igrali na „zamenskim“ terenima.
Među njima je i niški Radnički, čiji je teren često bio označavan kao jedan od najlošijih u Super ligi. Sada nije takav slučaj, travnata podloga na Čairu zaista lepo izgleda i sa te strane uslovi za igru su više nego adekvatni.
Ali, prosto je neverovatno na šta liče svlačionice kluba iz Niša. I još manje je za poverovati da delegati mečeva i oni koji su bili u kontroli stadiona uopšte dozvoljavaju da se u ovakvim objektima igraju mečevi elitnog ranga.
Slike, odnosno video iz svlačionice u Nišu pred jedan od mečeva ranga koji slovi za elitni govori više od hiljadu reči. Kako je uopšte moguće da delegati mečeva daju dozvolu da igrači presvlače i pripremaju za utakmice u ovakvim uslovima?
Da li Fudbalski savez Srbije treba da renovira i svlačionice timova ili bi oni sami mogli nešto da učine. Da makar obezbede da u 2024. godini ne prokišnjava plafon u svlačionici, da ne moraju da postavljaju kofe i lavore na mestima gde igrači treba da se presvlače, da makar okreče prostoriju namenjenu ekipama…
Nedavno je na „Čairu“, stadionu na kojem se proslavio i selektor Srbije Dragan Stojković Piksi, trenirala i reprezentacija, uoči duela sa Danskom u Leskovcu u okviru Lige nacija. I očigledno je da su imali šta da vide…
Ostaje da vidimo hoće li nadležni organi nešto preduzeti i da li će Radnički u neuslovnim svlačionicama, nedostojnim i daleko nižih rangova od elitnog, ugostiti Radnički 1923 i Partizan u decembarskim mečevima „Super“ lige.