Dobio je Nikola Lazetić jednoglasnu podršku da vodi Fudbalski savez Beograda u naredne dve godine. Sve je lepo u atmosferi opšteg saglasja da najpopularnijem sportu slede procvat i još lepši dani.
Uvek neko „ali“ sreću kvari…
Kako zaposleni u FSS može da vodi beogradski savez, je li poslednjim izborom ponovo pogažen Statut FSS, da li su direktor mlađih selekcija i predsednik FS Beograda nespojive i funkcije u sukobu – nameću se ključna pitanja posle najnovijeg presedana u fudbalskim forumima.
A šta kaže „zakon“?
Čudno je i logički nepojmljivo kako zaposleni u srpskoj kući fudbala, u ovom slučaju direktor mlađih reprezentativnih selekcija, može da vodi beogradski savez. Srbija je zemlja fudbalskih čuda, zakoni se svakojako čitaju i tumače, navikli smo na to odavno… Kako kome volja!
Lazetićev izbor, može, ali i ne mora da bude suprotan članu 78 „ustava“ srpske kuće fudbala, u kojem stoji:
„Zaposleni i na drugi način radno angažovani u FSS po bilo kom osnovu, ne mogu biti delegati u Skupštini FSS i članovi Izvršnog odbora, ili bilo kojeg statutarnog organa, ili tela FSS.“
FS Beograda, kao teritorijalni fudbalski savez, podređen je, ili se nalazi u nadležnosti FS Srbije. Ovaj deo, takođe, reguliše najviši pravni akt FSS.

Nesporan je drugi deo. Kao jedan od direktora, zaposlen u stručnoj službi FSS, Nikola Lazetić u ovom trenutku ne bi mogao da bude ni član Izvršnog odbora FSS, iako kao predsednik beogradske kuće fudbala po automatizmu ima pravo na to mesto…
Taj deo regulisan je i članom 54 Statuta FSS. IO broji 15 članova i jedno mesto zauzima i predsednik FS Beograda. Zaposlenima, što je slučaj sa Lazetićem, nema mesta u „fudbalskoj vladi“. Praksa je da regionalne saveze, u IO FSS, predstavljaju predsednici. Nije, ipak, to obavazujuća norma.
Pred Lazetićem se, u ovom trenutku, bez obzira na sve, nalazi jasan izbor: direktorsko, ili predsedničko mesto! Na oba ne bi mogao… Ili u fudbalskoj Srbiji sve, ama baš sve, može?
Branko Spasojević (Izvor: Sport klub)