Studenti iz raznih krajeva Srbije koji idu peške i biciklima na skup “Sretnimo se na Sretenje” u Kragujevcu, jutros su nastavili putovanje, dok je oko 20 studenata pošlo u štafetni maraton u istom pravcu.

U međuvremenu, srednjoškolci u 16 časova organizuju veliku protestnu šetnju “Širimo pravdu, širimo ljubav”. 

Studenti iz Novog Pazara, Užica, Čačka, Kraljeva i Gornjeg Milanovca u Kniću su održali akciju “15 minuta tišine” za 15 žrtava tragedije u Novom Sadu.

Sada nastavljaju put, a od Kragujevca ih deli još dvadesetak kilometara.

“Puni smo pozitivne energije. Sinoć smo bili umorni, ali odmorili smo se i sada idemo na put jači nego ikada. Atmosfera je sjajna. Nikada u životu se nisam osećala bolje”, rekla je za N1 studentkinja Aiša.

Niški maturanti koji su jutros blokirali raskrsnicu kod Osnovnog suda krenuli su protesnu šetnju ulicama tog grada do zgrade Školske uprave. Oni prave buku pištaljkama i viču “Hoćemo pravdu”, a skup je zamišljen kao podrška niškim studentima koji su na putu ka Kragujevcu. 

Studenti koji su iz tri pravca krenuli prema Kragujevcu okupiće se večeras u 19:30 na Trgu Slobode, ispred Skupštine grada Kragujevca, objavljeno je na Instagram profilu kragujevačkih studenata u blokadi.

Kragujevački studenti i građani organizovaće im svečani doček na Trgu Slobode. Protest “Sretnimo se na Sretenje” će početi u 9 časova duž 1.800 metara Lepeničkog bulevara i rasksnicama kod Zastavinog solitera, Socijalnog i Hale Jezero.

“Sretenje je dan kada se sreću zima i leto , ropstvo i sloboda, bezakonje i ustav”, poručili su studenti Univerziteta u Kragujevcu u blokadi.

U Nišu je posle akcije “15 minuta tišine” nastavljen protest niških maturanata, njihovih roditelja i profesora na raskrsnici ispred Osnovnog suda. 

Studenti iz Niša koji su jutros iz Jagodine krenuli ka Kragujevcu prešli su, kako javlja N1, oko 11 kilomatara od ukupno 40 koje treba još da pređu. Sada su na drugoj od ukupno šest pauza koje planiraju tokom današnjeg marša. 

Studente su na putu pozdravljali građani koji su ih u selu Bunar sačekali sa hranom i pićem.

“Ovo doživljavamo kao istorijski događaj”, rekla je jedna stanovnica Bunara koja među meštanima koji su dočekali studente.