Partizan je uhvatio rezultatski zamah, trijumfom pred 17 hiljada ljudi protiv Čukaričkog, ali u organizacionom delu pred Rasimom Ljajićem, i njegovim najbližim saradnicima, su tek ozbiljne bitke. Predsednik Privremenog organa koji rukovodi klubom iz Humske gostovao je na televiziji „K1“, i otkrio frapantan podatak.
Odnosno da im je bivše rukovodstvo kluba ostavilo u nasleđe poreski dug od čak 22 miliona evra. On je ponovoio da je toku sistematizacija radnih mesta, i da je dugoročan plan da crno-beli izgledaju kao korporacija, sposobna da pravi pare.
„Poreskoj upravi dugujemo 22 miliona, agencijama i agentima 4,5 miliona, igračima deset miliona, dok su dugovanja prema klubovima oko šest miliona. Sada moramo da kontaktiramo sve te ljude, pravimo reprograme i nešto plaćamo. Nije jednostavno, ali jedina pozitivna stvar je entuzijazam koji svi imamo. Nažalost, nemamo džak para da izmirimo sve te dugove“,rekao je Ljajić tokom gostovanja na televiziji „K1“.
On je dodao da Partizan trenutno nema prihode, i da je to veći problem od nagomilanih dugova.
„Radimo ozbiljnu sistematizaciju koja će biti završena za dva ili tri dana, kako bismo smanjili broj zaposlenih i istražili mogućnosti za smanjenje plata, koje su zaista ogromne. Mesečni troškovi za plate iznose 1.200.000 evra, uključujući radnu zajednicu i fudbalere, dok su nam prihodi praktično nula. Pokušavamo da organizujemo klub kao korporaciju, kako bismo u budućnosti mogli da funkcionišemo, ali sada se borimo da ostanemo na površini“.
Čukarički je napravio dodatni problem crno-belima, pošto je aktivirao menicu od 350.000 evra za transfer Stefana Kovač.
„Povukli su nam sredstva. Morali smo da ih zovemo da nam ne uzmu baš sve. Nemojte sirotinju da dirate u ovom trenutku. Bukvalno su nam pola vratili. Da nije bilo donacija Nikole Petrovića i Milije Babovića, koji su se sami javili i uplatili sredstva, juče ne bismo mogli da isplatimo plate, s obzirom na to da je puštena menica koju nismo očekivali. Tu smo nešto rešili, krivi smo, to je dug i obaveza, iznenadili smo se, ali funkcionišemo na ovaj način jer trenutno nemamo sistemsko rešenje“.
FOTO: YouTube.com/printscreen